Ogłoszenia - Parafia Pcim

Menu główne:

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela Palmowa           Pcim, 13. 04. 2014

W naszej wspólnocie parafialnej:
Dziś Niedziela Palmowa rozpoczyna ona obchód Wielki Tydzień.  Po Sumie Droga Krzyżowa, a o godz. 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O godz. 17.00 droga krzyżowa na Suchej.
Wielki Czwartek rozpoczyna w liturgii Święte Triduum Paschalne
Trzy Święte Dni, które są sercem całego roku liturgicznego. O godz. 10.00 w bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach ks. Kardynał odprawi uroczystą Mszę św. Krzyżma, w czasie której zostaną poświęcone oleje, których Kościół używa sprawując sakramenty: chrztu, bierzmowania, kapłaństwa i namaszczenia chorych. W tym dniu nie odprawia się w kościołach Mszy św. porannych. W naszej parafii Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek o godz. 18.00 Mszą św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.
W Wielki Piątek  adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00, o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny. O godz. 16.00 droga krzyżowa pielgrzymów z Kalwarii. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja przez całą noc i Wielką Sobotę. Porządek adoracji znajduje się na folderach z planem rekolekcji wielkopostnych. W Wielki Piątek wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60, obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy
dwa posiłki lekkie i jeden do syta. Pozostałych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.
W Wielką Sobotę święcenie pokarmów o godz. 9.00, 11.00, 13.00 i 14.00. W kaplicach na Suchej i Krzywicy o godz. 10.00. O godz. 19.00 rozpocznie się Wigilia Paschalna, którą zakończymy procesją rezurekcyjną. Ważnym elementem Wigilii Paschalnej jest poświęcenie ognia, świecy paschalnej i wody chrzcielnej. Swój udział w tych obrzędach podkreślamy zapaleniem świec, które winniśmy przynieść ze sobą, oraz wyznaniem wiary i odnowieniem przyrzeczeń z chrztu. Do rezurekcji zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Udział w Liturgii Triduum umacnia wiarę i ma ogromne znaczenie dla rozwoju życia duchowego człowieka, dlatego bardzo prosimy wszystkich Parafian aby tak zaplanować swoje zajęcia, by w świętych obrzędach każdy mógł wziąć czynny udział.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, oraz Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego. W pierwszy dzień Świąt o godz. 15.00 Nieszpory wielkanocne kończące Triduum.
Od Wielkiego Czwartku kancelaria parafialna będzie nieczynna.
W dniach 16, 17 i 18 kwietnia organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii
dojazd we własnym zakresie.
Dziękujemy 7 rodzinom za ofiary złożone na malowanie kościoła.
W związku z przypadającą w Niedzielę Miłosierdzia
27 kwietnia kanonizacją Papieża Jana Pawła II, Msze św. w naszej parafii zostaną odprawione w następującym porządku:
W kościele parafialnym o godz. 7.30, 9.00 i 15.30
W kaplicy na Suchej o godz. 8.30
W kaplicy na Krzywicy o godz. 9.00

Ogłoszenia lokalne:
GOKiS w Pcimiu organizuje konkurs palm wielkanocnych. Szczegóły na stronie internetowej ośrodka.